Hapësire reklamuese

Aktualitet

Përfshihet nga zjarri kasollja me bagëti në Maliq

Shkruar nga Newsbomb
Përfshihet nga zjarri kasollja me bagëti në Maliq
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një kasolle me jonxhë dhe bagëti është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të shtune në fshatin Shëngjergj, Maliq.

Burime për mediat bëjnë me dije se në vendin e ngjarjes kanë shkuar tre mjete zjarrfikëse për neutralizimin e flakëve. Ndërkohë, mësohet se fatmirësisht kasollja ka qenë larg zonave të banuara. Si pasojë e flakëve ka pasur vetëm dëme materiale, pasi bagëtitë banorët kanë mundur t’i nxjerrin.

Policia po punon për të zbardhur shkaqet e zjarrit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese