Hapësire reklamuese

Aktualitet

Tym e flakë, zjarri masiv përfshin pikën e grumbullimit të mbetjeve në Shkozet

Shkruar nga Newsbomb

Tym e flakë, zjarri masiv përfshin pikën e grumbullimit të

Një zjarr masiv ka përfshirë një fushë të grumbullimit të mbetjeve të ndryshme pranë zonës së Nish Tullës në Shkozet, duke shkaktuar ndotje të zonës.

Në zonë kan mbërritur 3 zjarrfikëse të cilat kanë punuar për më shumë se 2 orë për shuarjen e vatrave të zjarrit të cilat janë përhaur me shpejtësi. Për rreth tre orë tym i zi ka pushtuar vendin duke shkaktuar një ndotje të madhe të ambientit.

Grupi hetimor dhe policia kanë nisur një hetim për të identifikuar autorët e zjarrvënies në sipërfaqen e mbushur me mbetje.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese