Hapësire reklamuese

Aktualitet

PAMJE/ Shpërthen zjarri tek tregu i rrobave në Shkodër, flakët përfshijnë edhe banesat ngjitur

Shkruar nga Newsbomb
PAMJE/ Shpërthen zjarri tek tregu i rrobave në Shkodër,
Zjarri në tregun e rrobave të përdorura në Shkodër

Një zjarr i madh ka përfshirë tregun e rrobave të përdorura në Shkodër në lagjen “Ndoc Mazi” pak minuta më parë.

Për shkak të përmasave të mëdha, zjarri është përhapur edhe në banesat ngjitur tregut duke rrezikuar edhe jetën e banorëve. Shërbimet e policisë dhe zjarrfikëset kanë mbërritur në vendin e ngjarjes ku po bëjnë evakuimin e banorëve nga banesat që rrezikohen nga zjarri si dhe vënjen në kontroll të situatës.

Deri në këto momente nuk raportohet për persona të lënduar.

PAMJE/ Shpërthen zjarri tek tregu i rrobave në Shkodër,
 
PAMJE/ Shpërthen zjarri tek tregu i rrobave në Shkodër,
 
PAMJE/ Shpërthen zjarri tek tregu i rrobave në Shkodër,
 


Rreth orës 18:55, në lagjen “Ndoc Mazi”, në një treg me rroba të përdorura ka rënë zjarr. Zjarrfikësit së bashku me policinë menjëherë kanë shkuar në vendngjarje.

Shërbimet e Policisë  po bëjnë evakuimin e banorëve nga banesat që rrezikohen nga zjarri. Zjarrfikësit po punojnë intensivisht për shuarjen e zjarrit. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e  shkakut të rënies së zjarrit.” - njofton policia.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese