Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Aktualitet

Krujë, eksploziv makinës së biznesmenit

  Një shpërthim me eksploziv të komanduar ka tronditur sot reth orës 15:16 qytetin e Krujës. Mësohet se makina e cila ka qenë e...

OSHEE: Korça, model pozitiv, mbi 2.6 milionë dollarë investime të tjera

  Kreu i OSHEE, Adiran Çela, ka zhvilluar disa takime me drejtuesit lokalë të Drejtorisë Rajonale OSHEE në Korçë. “Është një rajon me rezultate...

Vlorë, operacioni “Karaburuni” zbulon naftën kontrabandë

  Policia e Vlorës, në kuadër të operacionit të anti-kontrabandës të koduar “Karaburuni”, ka vënë në pranga shtetasin Mondi Veshaj. 53-vjeçari, banues në qytetin...

PD: Njerëz pranë Ramës me ndërtime pa leje. MM të bëjë transparencë

  Në deklaratën e parë sot për mediat, deputeti i Partisë Demokratike Gerti Bogdani, ka akuzuar qeverinë se po fut në burg njerëz të...

Projektligji për Arsimin e Lartë, reagon ministria

Pas projektligjit për ndryshimin në Arsimin e Lartë ka reaguar ministria e Arsimit . Në një intervistë dhënë për Vizion Plus, zëvendës ministri i Arsimit...

Kolegët: Sokol Feka në kushte të vështira ekonomike

  Kolegët e pilotit Feka shprehen të habitur reth ngjarjes të ndodhur në Spanjë. Ata thonë se Feka ishte...

Mos udhëtoni në Tiranë-Elbasan, rruga është sërish e bllokuar

Reshjet e shiut të këtyre ditëve kanë sjellë bllokimin e segmentit rrugor Tiranë-Elbasan. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se aksi Tiranë-Elbasan do të jetë i...

Helmohet në Patok, gruaja e ministrit të Brendshëm të Kosovës

Helmohet gjatë një dreke në Patok,  Drita Hyseni gruaja e ministrit të Brendshëm të Kosovës Skënder Hyseni. Helmimi ka ndodhur gjatë një dreke në...

Droga/Sokol Feka, lidhje me grupin e Kokainës dhe të Ben Qimes

Majori shqiptar që humbi jetën duke transportuar 1 ton kanabis me helikopterin që drejtonte, ka patur lidhje me emra të njohur të botës së...

Shqipëria dhe Qipro nënshkruajnë marrëveshje për shëndetësinë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, së bashku me ministrin e Energjisë, Damian Gjiknurin kanë udhëtuar drejt shtetit ishullor të Qipros ku janë takuar me...

Lajmet e fundit