Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
2.1kmh
75 %
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
18 °
Enj
15 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Kërkonte para për një vend pune, arrestohet punonjësi

Një punonjës i sektorit të Punësimit në Kamëz, edhe pse disa herë ka dashur të marrë rryshfet tek qytetarë të ndryshëm për t’i punësuar,...

Abuzimi me artistët shqiptarë/ Të huajt vinë nga jashtë, tanët rrinë në hije

Prej kohësh një debat që dalëngadalë po merr përmasat e një skandali ka pllakosur artin dhe artistët në Shqipëri. Më herët  koreografi Arian Sukniqi,...

Vrau dy persona në Shkup, arrestohet në Shqipëri

Bojan Petreski pasi ka vrarë dy persona në Shkup, ka zgjedhur Shqipërinë për t’u fshehur. Por fshehja e tij nuk ka zgjatur shumë, pasi...

Vodhi makinën e komunës së Milotit, në kërkim kryetari Vlash Gega

Ka vjedhur makinën e komunës që drejton dhe më pas e ka shitur atë për skrap, për të humbur gjurmët. Kryetari i Komunës së...

Akuzohet për marrëdhënie seksuale me të mitur, dy të rinjtë kishin lidhje dashurie

Një 30-vjeçar nga qyteti i Gramshit, arrestohet nga forcat blu të këtij komisariati me akuzën se ka kryer mardhënie seksuale me të mitur, por...

INUK punon edhe natën, prishen objektet tek Komuna e Parisit

INUK vijon prishjen e objekteve në Tiranë edhe gjatë orëve të mbrëmjes. Aktualisht po vijojnë prishjet përgjatë rrugës së Komunës së Parisit në kryeqytet....

Mosrritja e çmimit të biletës për transportin urban, PS-LSI shtyjnë vendimin

Nëpërmjet një deklarate të shpërndarë për mediat, Bashkia e Tiranës ka shprehur zhgënjimin për shtyrjen nga këshilltarët e PS-LSI të vendimit për mosrritjen e...

Zbulohen emrat e pronarëve të kartave që aktivizuan shpërthimin tek farmacia

Një ditë para shpërthimit, atentatorët e farmacisë së Bashkim Tahirit dhe eksplozivit të vendosur në rrugën “Muhamet Gjollesha”, kanë bërë prova me numrat e...

Si (do të) trajtohen azilkërkuesit nga Shqipëria dhe Kosova

Ministrat e Brendshëm të landeve gjermane do të diskutojnë të premten për azilkërkuesit nga Kosova dhe Shqipëria. Kërkohet ndryshimi i ligjit për vendet e...

Alarm i rremë / Pakoja te “21 Dhjetori” rezultoi pa eksploziv

Pas kontrollit nga forcat  xheniere rezultoi se në pakon e dyshimtë nuk ka patur lëndë eksplozive. Pakoja është hequr nga rruga dhe qarkullimi ka...

Lajmet e fundit

spot_img