Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Aktualitet

Ismail Kadare: Shqipetarëve u ka humbur shpresa, ka deshpërim dhe mosbesim

Shkrimtari i madh Ismail Kadare është duke folur në Shqip me Rudina Xhungën për cmimin e madh të Jeruzalemit, por edhe për atë që...

Lëkundje tërmeti në Tiranë dhe Elbasan

Një tërmet rreth 4 ballë i shkallës Rihter ka goditur rreth orës 21:23 qendrën e vendit. Epiqendra e tërmetit ka qenë...

Paskuqan/ Fabrika e qumështit ndryshon datën e skadencës së kosit me fruta

Një fabrikë qumështi në Paskuqan të Tiranës ndryshon datat e skadencës së kosit me fruta e më pas i nxjerr sërish në shitje. ...

Matësat inteligjentë të energjisë, a do e menaxhojë projektin AMC?

Pak ditë më parë, kur kryeministri Edi Rama prezantoi projektin pilot për matësat e rinj inteligjentë të energjisë elektrike, të gjithë u dukën entuziastë...

Ja video e rrëmbimit të Enver Stafukës

Më pak se një minutë ka zgjatur rrëmbimi i i Enver Stafukës, nga persona të cilët ishin maskuar si policë. Ngjarja...

INUK në lagjen “Kushtrimi”, e moshuara ngujohet në shtëpi

IMKT (ish-INUK) ka nisur ditën e sotme aksionin për prishjen e 158 ndërtimeve në lagjen “Kushtrimi” të qytetit të Vlorës, ku do të kalojë...

Prokuroria kërkon marrjen në pyetje, Gjika nuk paraqitet

Prokuroria e Vlorës ka kërkuar të marrë në pyetje kreun e Bashkisë Shpëtim Gjika, por ky i fundit nuk është paraqitur. ...

Vlorë, prishja e shtëpive, banorët: Qeveria na mashtroi

Banorët kanë reaguar në lidhje me prishjen e shtëpivë në lagjen “Kushtrimi” në Vlorë. Shumë prej tyre kanë bërë rezistencë . Policia ka tentuar...

Vjedhin derën e QSUT-së, njëri arrestohet nga policia, tjetri shpëton

Dy shtatas janë kapur duke vjedhur derën e Qendrës Spitalore “Nënë Tereza” në Tiranë. Njëri prej tyre është vënë në pranga ndërsa tjetri është larguar....

Grabitja e “Union Bank”, 30 ditë burg për 5 punonjësit

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e arrestit 30 ditë burg për 5 punonjësit e bankës të cilët akuzohen për shpërdorim detyre. Gjykata dha 30...

Lajmet e fundit

spot_img