Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Aktualitet

Komiteti ktheu studentët në auditore për konsultime, apeli i Rakacollit: I jemi afruar daljes nga tuneli, por zbatoni me rigorozitet masat

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli  ka folur për kthimin e studentëve në auditore për konsultimin për provime, duke u bërë thirje që të respektojnë...

Aksident në aksin Vlorë-Fier, dy makina bëhen “copë”

Një aksident i rëndë, por fatmirësisht pa viktima ka nddhur sot në autostradën Vlorë-Fier. Fatmirësisht, përveç dëmeve materiale nuk ka viktima, vetëm lëndime të...

Drejtori i “Shefqet Ndroqit” tregon sëmundjet bashkëshoqëruese të Guljelm Radojës: Kishte hipertension, në fillim pati përmirësim por më pas…

Drejtori i spitalit “Shefqet Ndroqi”, Perlat Kapisyzi, ka folur mbrëmjen e sotme për ndarjen nga jeta të aktorit të madh Guljelm Radoja.Ai tha se...

Dikur ishte “molla e sherrit” mes Policisë Bashkiake dhe asaj të Rendit, sot ish-deputeti socialist poston foto me Nalën, lopën e tij

Kanë kaluar rreth 12 vite nga koha kur pallati i Dash Pezës u bë “mollë sherri” mes Policisë Bashkiake dhe asaj të Rendit, pasi...

“Mbrëmjet e Tiranës”, kryeministri Rama publikon videon e të riut që i bie violinës në sheshin “Skënderbej”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mbrëmjen e sotme një video nga Tirana, ku një i r ii bie violinës në sheshin “Skënderbej”, ndërkohë që...

Nuk ndalet imunizimi masiv, Manastirliu: Sot kapërcyem më shumë se 550 mijë vaksinime në total

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar se gjatë ditës së sotme janë kryer 19.197 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa që prej fillimit...

Ndarja nga jeta e Guljelm Radojës, Basha mesazh ngushëllimi: Humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare, la pas një trashëgimi të jashtëzakonshme njerëzore...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka dhënë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të...

Mesazhi i fortë i Tritan Kalos në Ditën e Dëshmorëve: Së bashku luftuam ndër shekuj për MËMËDHENË, të bashkuar do mundemi t’i bëjmë ballë...

Mjeku i Infektivit Tritan Kalo ka dhënë një mesazh të fortë për shqiptarët në Ditën e Dëshmorëve. Në një postim në rrjetet sociale Kalo...

Ambasada e SHBA publikon VIDEON nga stërvitja “Defender21”, ja si transportohen automjetet në det

Ambasada amerikane ka publikuar një video në rrjete sociale, ku shihen më shumë pamje lidhur me stërvitjen e amdhe që nisi dje në Portin...

Skënder Brataj jep lajmin e mirë dhe tregon kur do të hiqen maskat

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka folur për situatën e pandemisë në vendin tonë, duke u shprehur se numri i pacientëve të shtruar...

Lajmet e fundit

spot_img