Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Aktualitet

Zv.ministrja e Shëndetësisë tregon kur pritet të ketë rritje të rasteve me Covid

Zv.ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini në një intervistë mëngjesin e sotëm ka treguar se kur pritet të ketë një rritje të rasteve me Covid-19. Ajo...

I grabitën 30 milion lekë kambistit, arrestohet një 22-vjeçar në Tiranë, shpallen në kërkim dy të tjerë (EMRAT)

Një 22-vjeçar ka rënë në prangat e policisë dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim, në lidhje me ngjarjen e ndodhur dy ditë...

EMRAT: Këta janë 5 rojet bregdetare që lejuan skafistin vlonjat të arratisej, braktisi gomonen me 50 sirianë në mes të detit

Bledar Bufaj, Roland Çani, Besmir Meçe, Sejfulla Beja dhe Ardit Allkaj janë 5 rojet bregdetare të Vlorës që janë arrestuar sot nga Policia, të...

Vodhën metale tek ish-uzina në Laç, arrestohen dy të rinj, njëri i gjuajti me gurë makinës së policisë

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë në Kurbin, pasi akuzohen për grabitje. Bëhet me dije se në pranga kanë rënë shtetasit shtetasve G....

50 sirianë me gomone në Itali, Policia operacion pas 4 muajsh në Vlorë: Arreston 5 roje bregdetare, ndihmuan skafistin 26 vjeçar të arratisej

5 roje bregdetare janë arrestuar nga Policia e Vlorës, për një operacion të zhvilluar 4 muaj më parë, ku u shpëtuan 50 shtetas sirianë...

5.300 metra katrorë në Karpen të Kavajës, Xhamia dhe Kadastra përplasen në gjykatë për mosdhënien e pronës (DETAJET E ÇËSHTJES)

Komuniteti Mysliman mbërrin në Gjykatën e Lartë. Shkak është bërë mosnjohja nga ana e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës për një tokë prej 5300 metra...

Rama publikon videon nga “Shefqet Ndroqi”: Edhe pak është gati qendra e re e kardiokirurgjisë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me një lajm të mirë ku thotë se qendra e re e kardiokirurgjisë në spitalin...

KPK e konfirmoi në detyrë, Komisioneri Publik ankimon vendimin për gjyqtaren e Vlorës Iliba Bezati: 32 denoncime, ka liruar të pandehur për vrasje

Komisioneri Publik, Florian Ballhysa njoftoi të mërkurën ankimin e vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK për konfirmimin në detyrë të gjyqtares së...

Pranvera në prag, diell i ngrohtë dhe erë e lehtë, mësoni si do të jetë dita sot

Gjatë ditës së së sotme vendi do të ndikohet nga masa ajrore me origjinë jugperëndimore. Kështu do të ketë orë me diell e hera...

Drejtori i Arkivave habit me deklaratën: Qemal Stafa nuk ishte hero! U vra nga xhandarmëria, nuk pati as dyluftim ballor

Drejtori i Arkivave Shqiptare, Ardit Bido. Ka bërë një deklaratë të fortë mbërëmjen e sotme, duke rrëzuar mitin e Qemal Stafës, i cili konsiderohet...

Lajmet e fundit

spot_img