Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Kom. i Helsinkit: Vonesat për ndryshimin e Kodit Zgjedhor, me pasoja për procesin

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka shprehur shqetësim për faktin se ende nuk janë miratuar ndryshimet e nevojshme në Kodin Zgjedhor, megjithëse data e zgjedhjeve...

Tahiri takohet me ambasadorët e BE, SHBA dhe OSBE

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka zhvilluar një takim me ambasadorin e SHBA-së në Tiranë Donald Lu, atë të OSBE-së Florian Raunig, si dhe...

Humbi jetën si pasojë e pneumonisë, Drejtori i spitalit: 7 vjeçarja ka marrë ndihmën e duhur

Një vajzë 7 vjeçare është ndarë nga jeta pak ditë më parë në QSUT si pasojë e një pneumonie të rëndë. ...

Akuzat e PD për matësat inteligjentë, reagon OSHEE

Ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike në lidhje me matësat inteligjentë, OSHEE. Kompania ka thënë se ndaj saj lëshohen shpifje të rënda. ...

MSH: Akuzat për barnat e falsifikuara për të hapur panik

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar në lidhje me akuzat e bëra nga PD për importin e barnave të falsifikuara. Sipas MSH,...

Përmbarimi ultimatum Cirkut të Tiranës: Lironi godinën

Pas braktisjeve të artistëve të cirkut nga autoritetet, i jepet vula e fundit shkatërrimit final të tij. Që prej të hënës të javës tjetër,...

Prokuroria kërkon tre vjet burg për Xhelal Mziun

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar tre vjet burg për Kryetarin e Bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu. Mziu akuzohet për shkelje të barazisë në tendera. Kryetari...

Nishani: ISIS, përballje dhe angazhim të përbashkët

Gjatë një conference me titull “Siguria në shekullin XXI” Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani tha se barbaria e ISIS kërkon përballje dhe angazhim të...

ISHSH inspektim në zonat e përmbytura

Kryeinspektori i Inspektoriatit Shtetëror Shëndetsor Eltar Deda, ka thënë se Ministria e Shëndetësisë është në gadishmëri të plotë për kryerjen e dezinfektimit në zonat...

Grabitet një bankë te stacioni i trenit

Persona të armatosur  kanë grabitur një bankë te nivelit të dytë (Union Bank) pranë stacionit të trenit. Mësohet se autorët kanë...

Lajmet e fundit