Hapësire reklamuese

Aktualitet

Operacion antidrogë vë në pranga 12 persona në Itali, mes tyre disa shqiptarë

Shkruar nga Newsbomb
Operacion antidrogë vë në pranga 12 persona në Itali, mes
Foto nga operacioni

Një megaoperacion kundër trafikimit të drogës është zhvilluar ditën e sotme në Itali, ku kanë rënë në pranga 12 persona.

Mediat italiane bëjnë me dije se në pranga kanë rënë shtetas shqiptarë, rumunë dhe italianë., t5ë cilët ishin të përfshirë në trafikimin e kokainës.

Personave në fjalë u është dhënë dhe masa e sigurisë, ku 10 janë lënë në burg, ndërsa 2 në “arrest shtëpie”.

Hetimi për grupin që shpërndante kokainë kishte nisur midis 2022 dhe 2023, me identifikimin dhe arrestimin e mëpasshëm tregtarëve të drogës. Gjatë këtij operacioni u sekuestruan armë dhe sasi e madhe droge.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese