Hapësire reklamuese

Aktualitet

Operacion antidrogë te “Myslym Shyri”, arrestohen tre persona dhe sekuestrohet 1 kg kokainë

Shkruar nga Newsbomb
Operacion antidrogë te “Myslym Shyri”, arrestohen tre persona
Foto ilustruese

Një operacion anti-antidrogë është zhvilluar në zonën e “Myslym Shyrit” në Tiranë, ku është sekuestruar një sasi droge.

Bëhet me dije se nga operacioni është sekustruar 1 kg kokainë dhe kanë rënë në pranga tre persona, konkretisht shtetasit: Paulo Shyti, Xhelo Ajasllari dhe Ervin Rakipi.

Gazetari Elton Qyno raporton se rasti është zbuluar përmes një agjenti të infiltruar, i cili është hequr si blerës i kokainës duke vënë kështu në pranga trafikantët.

Polici kishte bërë pazar 30 mijë euro me trafikantët për kokainën. Pikërisht në momentin kur po shpërndanin kokainën dhe eurot, kanë ndërhyrë punonjësit e skuadrës së Operacionales duke bërë arrestimin e tre personave.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese