Hapësire reklamuese

Aktualitet

Operacion anti-drogë në Vaun e Dejës, policia gjen mijëra bimë narkotike

Shkruar nga Newsbomb
Operacion anti-drogë në Vaun e Dejës, policia gjen mijëra
Policia sekuestron drogen

Policia ka zhvilluar një operacion anti-drogë në Vaun e Dejës, ku është sekuestruar një sasi e madhe kanabisi.

Nga kontrollet intensive të territorit, gjenden në njësitë administarative Shllak dhe Temal, dhe dhe asgjësohen 7378 bimë cannabisi.   

Vijon puna për identifikimin, kapjen dhe nxjerrjen përpara përgjegjësisë penale, të shtetasve të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.  

Njoftimi i policisë:

Vau i Dejës/Vijon intensivisht megaoperacioni policor kombëtar i koduar “Territor i pastër”, kundër kultivimit të bimëve narkotike.

Nga kontrollet intensive të territorit, gjenden në njësitë administarative Shllak dhe Temal, dhe dhe asgjësohen 7378 bimë cannabisi.   

Në vijim të megaoperacionit kombëtar policor, të koduar “Territor i pastër”, u evidentua dhe u godit 1 rast tjetër i kultivimit të bimëve narkotike, në Vaun e Dejës.  

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vau i Dejës, gjatë kontrollit të territorit, në njësitë administarative Shllak dhe Temal, gjetën dhe asgjësuan 7378 bimë cannabisi. 

Vijon puna për identifikimin, kapjen dhe nxjerrjen përpara përgjegjësisë penale, të shtetasve të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.  

Megaoperacioni “Territor i pastër” vijon.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese