Hapësire reklamuese

Aktualitet

Ngjarja tragjike në Fier, ish drejtori i përgjithshëm Gledis Nano bën thirrje: Siguroni jetën e policëve

Shkruar nga Newsbomb
Ngjarja tragjike në Fier, ish drejtori i përgjithshëm Gledis Nano
Gledis Nano dhe i ndjeri Novruz Cenalia/ Fotomontazh

Gledis Nano ka reaguar për ngjarjen e djeshme të ndodhur në fshatin Baltëz të Fierit, ku u vra me uniformën e policisë efektivi i forcave “Shqiponja”, Novruz Cenalia. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ish drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit nxjerr në pah punën e vështirë të uniformave blu.

Ai bën thirrje që drejtuesit të marrin masa në mënyrë që efektivët e këtij institucioni të ndihen të sigurtë. Në facebook-un e vet, Gledis Nano shkruante:

“Tragjedia e fundit në fshatin Baltëz të Fierit shërben si kujtesë e fortë e rreziqeve me të cilat përballen çdo ditë efektivët e rendit. Një punonjës policie i forcave “Shqiponja” humbi jetën, duke lënë pas një familje të pikëlluar, kolegë dhe një komunitet në zi.

Çdo anëtar i këtij komuniteti meriton të ndihet i sigurt dhe çdo oficer meriton të kthehet në shtëpi.

Ngjarje si kjo japin shembull për të rritur ndërgjegjësimin për sfidat me të cilat përballet forca policore dhe rëndësinë e sigurimit të burimeve dhe mbështetjes që u nevojiten për të mbrojtur dhe për t'i shërbyer komunitetit tonë në mënyrë efektive.

Në solidaritet për sakrificat e të gjithë Shqiponjave.

RIP Novruz Cenalia”.

Kujtojmë që autori Azgan Mernica është ende në arrati, ndërsa policia vijon kërkimet për kapjen dhe arrestimin e tij. Në dispozicion janë vënë dhe 30-mijë euro për çdo qytetar që do të japë informacione të vlefshme rreth vendndodhjes së tij.

Ngjarja tragjike në Fier, ish drejtori i përgjithshëm Gledis Nano
Postimi i Gledis Nanos

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese