Hapësire reklamuese

Aktualitet

Në luftë për jetën, 15-vjeçarja ka nevojë për ndihmën e shqiptarëve

Shkruar nga Newsbomb
Në luftë për jetën, 15-vjeçarja ka nevojë
Roela, 15 vjeçarja qe ka nevoje per ndihmen e shqiptareve

Rosela, vajza me ëndrra shumë, tashmë ka vetëm një ëndërr, të jetojë! 15-vjeçarja nga Dvorani i Korçës ka nevojë për ndihmën e të gjithë shqiptarëve.

E mitura është diagnostikuar me leuçemi akute dhe i nevojitet me urgjencë transplanti i palcës i cili kushton shumë e shumë më tepër se të ardhurat që familja e saj kanë arritur të mbledhin nga puna e tyre me bujqësi.

Kjo ndërhyrje pritet të realizohet në Itali dhe për këtë arsye është hapur një llogari në GoFundme që të gjithë, aq sa dhe kanë mundësi, të kontribuojnë, për të bërë të mundur mbledhjen e kësaj shume dhe dërgimin e Roselës sa më parë në Itali.

MUND TË KONTRIBUONI KËTU

Në luftë për jetën, 15-vjeçarja ka nevojë
Llogaria ne Gofundme

Rosela ka ëndërr që të bëhet edukatore, kjo pasi sipas saj i do shumë fëmijët. E vogla tashmë është në luftë për jetën. Familja e saj tashmë është në dorë të shqiptarëve, të bujarisë e humanizmit të tyre.

Shqiptarët e kanë treguar gjithmonë që ia dalin, ashtu si dhe në mijëra raste të tjera edhe kësaj here do të mbledhin shumën që Roselës i duhet për të triumfuar me sëmundjen e keqe.

Në luftë për jetën, 15-vjeçarja ka nevojë
Rosela, 15 vjecarja qe ka nevoje per ndihme

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese