Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Na jep 4 mijë euro”, kërcënuar pronarin e një mobilerie, arrestohet 55-vjeçari në Elbasan

Shkruar nga Newsbomb
“Na jep 4 mijë euro”, kërcënuar pronarin e një
 

Një 55-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi akuzohet se ka kërcënuar pronarin e një mobilierie.

Në pranga ka rënë shtetasi shtetasi P. B., 55 vjeç. Ka qenë një 50-vje♪5ar që ka bërë denoncimin se 55-vjeçari së bashku me një tjetër e kërcënonim për t’iu dhënë 4000 euro.

Policia ka arrestuar 55-vjeçarin, ndërsa ka shpallur në kërkim shtetasi A. K., 23 vjeç. Sekuestrohen shuma e parave, 2 celularë, si dhe 2 automjete dhe 1 motomjet në përdorim nga 2 shtetasit e implikuar në këtë rast.

Njoftimi i plotë:

DVP Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar “Mobilieri”.

Kanosi pronarin e një mobilierie, për t’i dhënë 4000 euro, arrestohet në flagrancë, teksa merrte paratë në mobilieri, 55-vjeçari.

Gjithashtu, punohet për kapjen e një 23-vjeçari që dyshohet se ka bashkëpunuar me të arrestuarin, për të kanosur pronarin e mobilierisë.

Sekuestrohen shuma e parave, 2 celularë, si dhe 2 automjete dhe 1 motomjet në përdorim nga 2 shtetasit e implikuar në këtë rast.

Si rezultat i reagimit të menjëhershëm, pas denoncimit të një 50-vjeçari, se kanosej nga 2 shtetas, për t’iu dhënë 4000 euro, specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda të DVP Elbasan kryen një hetim proaktiv, në bashkëpunim me Prokurorinë e Elbasanit, dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Mobilieri ”.

Në kuadër të këtij operacioni u arrestua në flagrancë, teksa merrte shumën e eurove, në mobilierinë e 50-vjeçarit, shtetasi P. B., 55 vjeç. Gjithashtu, si bashkëpunëtor për rastin, u identifikua dhe u shpall në kërkim shtetasi A. K., 23 vjeç. Punohet për kapjen e tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese