Hapësire reklamuese

Aktualitet

Mos e lini çadrën në shtëpi! Ja si do të jetë moti sot

Shkruar nga Newsbomb
Mos e lini çadrën në shtëpi! Ja si do të jetë
Foto ilustruese

Ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat duke filluar nga orët e mesditës do të pasohen nga reshje shiu. Hera-herës reshjet e shiut do të jenë edhe në formën e shtrëngatave afatshkurtra dhe lokalisht breshër kryesisht në qendër dhe jug të vendit.  Era do fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 10m/sek, valëzimi në dete i forcës 1-2ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 7 deri 22°C, në zonat e ulëta 8 deri 26°C , në zonat bregdetare 11 deri 25°C

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese