Hapësire reklamuese

Aktualitet

Mijëra shqiptarë mblidhen në stadiumin “Galatsi”, ja politikanët që do të mbajnë fjalim në Athinë

Shkruar nga Newsbomb
Mijëra shqiptarë mblidhen në stadiumin “Galatsi”, ja
 

Pritet që pas disa minutash të nisë dhe takimi i kryeministrit Edi Rama me shqiptarët në Athinë, të cilët kanë mbushur plotë sallën “Christmas Theater” në stadiumin “Galatsi”.

E teksa vetëm pak më parë kryeministri Rama dhe kabineti qeveritar ka mbërritur në aeroportin e Athinës, janë zbuluar edhe radha e fjalimeve që di mbahet në sallë.

E para që do marrë fjalën në këtë takim është ambasadorja e Shqipërsisë në Athinë, Luela Hajdaraga, e ndjekur nga kryebashkiaku i Sarandës, Oltion Çaçi, ndërsa në fund fjalimin e mban Edi Rama.

Fjalimet që do mbahen:

-Ambasadorja shqiptare në Athinë, Luela Hajdaraga

-Kryetari i bashkisë Sarandës, Oltion Çaçi

-Kryetari i bashkisë Gjirokastër, Flamur Golemi

-Krytari i bashkisë Vlorë Ermal Dredha

-Majlinda Dhuka, Kryenegociatore e Shqipërisë në negociatat për anëtarësimin në Bashkimin Evropian

-Romina Kuko sekretare për Marrëdhëniet me Jashtë në PS

-Elisa Spiropali ministre e shtetit për marrëdhëniet me parlamentin

-Blendi Klosi sekretar i pergjithshem i PS

-Kryeministri Edi Rama

Mijëra shqiptarë janë mbeldhur në sallën në Athinë, ku me këngë patriotike dhe të veshur kuqezi, presin me padurim ardhjen e kryeministrit Edi Rama.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese