Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Çmendet” moti/ Breshëri "zbardh" juglindjen, shkakton dëme të mëdha në drufrutorë

Shkruar nga Newsbomb
“Çmendet” moti/ Breshëri "zbardh" juglindjen,
Breshëri "zbardh" juglindjen

Shi i rrëmbyr dhe breshër ka përfshirë juglindjen e vendin pasditen e kësaj të diele, edhe pse temperaturat kanë qenë deri në 37 gradë celsius.

Erseka si dhe fshatrat rrëzë malit të Gramozit, në Rehovë Starje dhe Prodan janë më të prekur nga shiu i dendur dhe breshëri i cili ka shkaktuar shumë probleme në bujqësi dhe të mjellurat.

Rreshjet e shiut kanë qenë të shpeshta gjatë orëve të ditës, ndërsa breshëri ka zgjatur rreth 20 minuta duke zbardhur sipërfaqen e tokës duke shkaktuar shumë dëme në drufrutorët.

“Çmendet” moti/ Breshëri "zbardh" juglindjen,
 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese