Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Më thoshte nuk i le dot fëmijët me atë”, babai i Alma Arrazit: Nuk ka pasur dhunë fizike, por psikologjike

Shkruar nga Newsbomb
“Më thoshte nuk i le dot fëmijët me atë”, babai
Alma Arrazi me tre fëmijët

Dhimbja është e papërshkrueshme në familjen e Alma Arrazit, megjithatë babai i saj e ka mbledhur veten duke u dorëzuar përballë të kobshmes që ka pushtuar jetën e tij. Ai ka folur për “Top Neës” duke treguar se vajza e ndjerë nuk kishte pasur probleme të shëndetit mendor.

Në intervistën e dhënë, zbulon se problemet në çift me Erdgys Arrazin kishin nisur pas kthimit të tyre nga Gjermania. Gjithashtu tregoi se pse 39-vjeçarja kishte marrë aktin makabër duke vrarë dhe tre fëmijët e saj të vegjël.

“Fjalët për probleme mendore nuk janë të vërteta, e deklaroj me përgjegjësinë time. Sikur të ishte e tillë, im shoq si e mori për grua. Edhe nëse s’e ka ditur në fillim, do e kuptonte më vonë. Si jetoi 10 vjet dhe bëri 3 fëmijë me vajzën time, nëse vajza do ishte në atë gjendje që pretendojnë.

Nuk kam marrë ndonjëherë ilaçe depresioni për vajzën, unë kam qenë edhe në Gjermani kur ka qenë vajza me bashkëshortin atje. Kanë kaluar mirë. Pasi u kthyen, vajza shprehej se ai ka një të dashur, shkonte me të tjera, filloi të jepte shenjat e veta, derisa arriti në këtë gjendje. Më tha bashkëjeton me një gocë të re, fle në një dhomë më vete me tre fëmijët.

I thashë çfarë pret më, ka mbaruar çdo gjë. I jam lutur, lere se ka mbaruar. Ai i tha nuk të dua, çfarë pret më. Ik. Më tha fëmijët nuk i le dot, nuk jetoj dot pa fëmijët. Ai nuk ia linte fëmijët. Pa fëmijë nuk rrinte dot, atë e donte jashtë mase. Aty ka marrë vendimin për të flijuar jetën e vet dhe të tre engjëjve.

Nuk më ka thënë për dhunë fizike, por dhunë psikologjike ka pasur që nga momenti kur ai ka nisur një lidhje jashtëmartesore. Ajo më thoshte nuk dua që fëmijët e mi nuk dua t’i gëzojë dikush tjetër, i kam bërë unë, do t’i rris unë. Ka qenë një nënë shembullore, e përkushtuar për fëmijët”, ka thënë ai.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese