Hapësire reklamuese

Aktualitet

Maturantët i nënshtrohen sot provimit të fundit me zgjedhje

Shkruar nga Newsbomb
Maturantët i nënshtrohen sot provimit të fundit me zgjedhje
Foto ilustruese

Rreth 28 mijë maturantë në të gjithë vendin tonë do t’i nënshtrohen këtë të hënë provimit të fundit të Maturës Shtetërore, Lëndës me Zgjedhje.

Ata do të paraqiten në 144 qendra të provimit të ngritura në gjithë vendin, për t’iu nënshtruar kontrolleve para nisjes së provimit. Provimi nis në orën 10 të mëngjesit dhe zgjat për 2 orë e 30 minuta.

Deri më tani janë zhvilluar tre provime të Maturës Shtetërore 2024, Gjuha e Huaj; Gjuha Shqipe e Letërsia dhe Matematika.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese