Hapësire reklamuese

Aktualitet

Mashtroi qytetaren dhe i mori 100 milionë lekë, Krimi Ekonomik prangos të riun nga Tirana (EMRI)

Shkruar nga Newsbomb

Mashtroi qytetaren dhe i mori 100 milionë lekë, Krimi Ekonomik prangos

Një 32 vjeçar nga Tirana është ndaluar me iniciativë nga Krimi Ekonomik, për shkak se akuzohet se ka shpërdoruar detyrën i ka marrë 108.000 euro një gruaje që do të blinte shtëpi. Klevis Berberi ka falsifikuar deklaratën noteriale për shtëpinë dhe paratë.

"32-vjeçari, nëpërmjet mashtrimit, duke shpërdoruar detyrën, i ka marrë shumën prej 108 000 euro shtetases F. M., 54 vjeçe, duke falsifikuar deklaratën noteriale të bankës me qëllim përvetësimin e kësaj shume dhe të pronës që do të blihej nga ajo.

Pasi është nënshkruar akti noterial për blerjen e pronës, shtetasja F. M., duhet të ishte pronare e vetme e kësaj prone, ndërkohë që shtetasi K. B., ka shitur pronën që ka qenë e vendosur kolateral për llogari të një banke të nivelit të dytë", njofton Policia e Tiranës.

Shtetasi Klevis Berberi, 32 vjeç, banues në Tiranë, akuzohet për veprat penale "Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve", "Mashtrimi" me pasoja të rënda, dhe "Shpërdorimi i detyrës".

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Tiranës për veprime të mëtejshme hetimore.

Njoftim për mediat - Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, në drejtimin e Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, finalizuan operacionin "Banker".

Në kuadër të këtij operacioni u ndalua me iniciativë shtetasi K. B., 32 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale "Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve", "Mashtrimi" me pasoja të rënda, dhe "Shpërdorimi i detyrës".

32-vjeçari, nëpërmjet mashtrimit, duke shpërdoruar detyrën, i ka marrë shumën prej 108 000 euro shtetases F. M., 54 vjeçe, duke falsifikuar deklaratën noteriale të bankës me qëllim përvetësimin e kësaj shume dhe të pronës që do të blihej nga ajo.

Pasi është nënshkruar akti notarial për blerjen e pronës, shtetasja F. M., duhet të ishte pronare e vetme e kësaj prone, ndërkohë që shtetasi K. B., ka shitur pronën që ka qenë e vendosur kolateral për llogari të një banke të nivelit të dytë. 

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese