Hapësire reklamuese

Aktualitet

Kthjellime dhe vranësira, ja si do të jetë moti këtë të shtunë

Shkruar nga Newsbomb
Kthjellime dhe vranësira, ja si do të jetë moti këtë
Foto ilustruese

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. 

Ditën e dielë vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshëm. Moti pritet të jetë fillimisht i kthjellët më pas me alternime vranësirash në shtim. Vranësirat pritet të pasohen nga reshje shiu fillimisht në veri, më pas reshjet shtrihen  përgjatë Ultësirës Malore dhe zonave malore. Reshjet priten të jenë në formë shtrëngateve afatshkurtra të shoqëruar hera - herës me shkarkesa elektrike e lokalisht breshër.

Era parashikohet të jetë jugulindje - jugperëndim me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valezimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Kthjellime dhe vranësira, ja si do të jetë moti këtë
 
Kthjellime dhe vranësira, ja si do të jetë moti këtë
 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese