Hapësire reklamuese

Aktualitet

Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako paraqitet në SPAK

Shkruar nga Newsbomb
Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako paraqitet në SPAK
Kryebashkikja e Durrësit, Emirana Sako

Kryebashkikja e Durrësit, Emirana Sako është paraqitur ditën e sotme në Prokurorinë e Posaçme (SPAK).

BëHET me dije se kryebashkiakja ka mbërritur në ambientet e SPAK, vetëm pak minuta më parë, ndërsa bëhet me dije se ajo do të pyetet në lidhje me kontratat për inceneratorin e Tiranës.

Ajo do të pyetet në lidhje me kontratat kontratën për inceneratorin që plehrat e qytetetit bregdetar me një kosto të lartë depozitoheshin në landfillin e Tiranës.

Kujtojmë që në shkurt të 2022 Emiriana Sako u ppyet në lidhje me inceneratorin në Komisionin Hetimor, ku në një përplasje me opozitën ajo u largua nga mbledhja pa dhënë shumë sqarime.

Vetëm pak minuta më parë nga SPAK doli dhe sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Ëngjëll Agaçi, i cili po ashtu u mor në pyetje për inceneratorin e Tiranës.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese