Hapësire reklamuese

Aktualitet

Krerët e lartë të hetimeve të INTERPOL zbarkojnë sot në Tiranë, nesër takimi i rëndësishëm

Shkruar nga Newsbomb
Krerët e lartë të hetimeve të INTERPOL zbarkojnë sot
Foto ilustruese: Interpol

Faqa zyrtare e Interpol ka publikuar në rrjetet sociale foto dhe të dhëna të përgatitjeve të fundit që po bëhen në hotel Tirana për organizimin e takimit të 51-të të konferencës rajonale europiane, që nis punimet nesër dhe vazhdon për dy ditë.

Ishte komisioni i politikës së jashtme të kësaj organizate që gjatë muajit maj vendosi që një konferencë e tillë e rëndësishme të mbahet në Shqipëri për herë të parë, ndërkohë që nga dita e sotme në Tiranë ka mbërritur sekretari i përgjithshëm i Interpol por edhe gjithë delegacionet nga vende të ndryshme.

E gjithë kjo sipërmarrje e rëndësishme po organizohet nga Ministria e Brendshme ndërkohë që kreu i dikasterit, Taulant Balla, do të fillojë që nga dita e sotme takimet me delegacionet.

E ndërsa bashkë me Interpol, Shqipëria është përfshirë në disa operacione të rëndësishme, pritet që palët në tryeze të diskutojnë për krimin, duke përfshirë këtu trafikun e drogërave, krimin e organizuar dhe krimin kibernetik.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese