Hapësire reklamuese

Aktualitet

Keni plane për fundjavë, mësoni si do jetë moti të shtunën dhe të dielën

Shkruar nga Newsbomb
Keni plane për fundjavë, mësoni si do jetë moti të
Foto ilustruese

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në orët e mesditës përgjatë relieveve malore në verilindje-juglindje do të pasohen nga reshje lokale shiu.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.  Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese