Hapësire reklamuese

Aktualitet

Kapet me 2 kg kokainë, e pëson keq shqiptari në Gjermani

Shkruar nga Newsbomb

Kapet me 2 kg kokainë, e pëson keq shqiptari në Gjermani

Policia gjermane ka sekuestruar një sasi prej 2 kg kokaine nga një shqiptar 48-vjeçar. 

Forcat nga stacioni i policisë kufitare Passau nxorrën nga qarkullimi drejtuesin e një Mercedesi nga distrikti Rhein-Sieg (NRW) si pjesë e kërkimit në pikën e kontrollit në kryqëzimin Passau-Nord. Kur automjeti u kontrollua më nga afër, efektivët gjetën mbi 2 kilogramë kokainë të fshehura në bagazh.

48-vjeçari u arrestua përkohësisht dhe u soll para gjyqtarit hetues në Gjykatën e Qarkut Passau të enjten me kërkesë të prokurorisë publike të Passau, me dyshimin e fortë për import të paligjshëm të kokainës.

Urdhër arresti është lëshuar dhe i dyshuari tani ndodhet në mbajtje. Hetimet nga policia dhe zyra e prokurorit publik në Passau janë në vazhdim.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese