Hapësire reklamuese

Aktualitet

I maskuar dhe me armë, i riu tenton të grabisë në mes të ditës “Exchange-in” në Durrës

Shkruar nga Newsbomb
I maskuar dhe me armë, i riu tenton të grabisë në mes
Grabitësi ne Exchange

Një person i armatosur ka tentuar që të grabisë një pikë këmbim valutor në shëtitoren “Taulantia” në Durrës.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 09.00, ku një person i maskuar është futur brenda në ambientet e këmbimit valutor.

Ai ka nxjerrë armën (lodër) dhe ka nisur të kërcënojë punonjësen e “Exchange”. Pavarësisht kërcënimeve punonjësja nuk e ka hapur  derën e sigurisë dhe pas disa përpjekjeve autori është larguar duarbosh.

Policia ka sekuestruar pamjet  nga kamerat e sigurisë, ndërsa grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e të riut.

“Rreth orës 12:45, në lagjen nr. 1, Durrës, një shtetas ende i paidentifikuar ka hyrë në një dyqan për këmbim valutash dhe në kërcënimin e një pistolete lodër, ka tentuar të marrë një shumë parash. Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po kryejnë kontrolle në zonë, për kapjen e autorit.

 Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të rastit, identifikimin dhe kapjen e autorit”, njofton policia.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese