Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Humbi në Malin e Çikës, gjendet pas 6 orësh kërkime turistja franceze

Shkruar nga Newsbomb
Humbi në Malin e Çikës, gjendet pas 6 orësh kërkime
Mali i Çikës/ Foto ilustruese

Është gjetur pas 6 orësh kërkime turistja franceze e cila u raportua e zhdukur mëngjesin e sotëm.

Kontakti i fundit me turisten franceze ishte rreth orës 10:00 ku ishte larguar dhe askush nuk kishte informacion se ku.Pas njoftimit se kishin humbur kontaktet, shërbimi zjarrfikës i Himarës me alpinistët kanë nisur kërkimin në malin e Çikës dhe e kanë gjetur në fshatin Iljas.

Mësohet se turistja franceze ka qenë në Vlorë në momentin që është larguar dhe nuk ka kontaktuar me asnjë person.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese