Hapësire reklamuese

Aktualitet

Gazetari zbulon skemën, si grupet kriminale përdoronin vajzat si “karrem” për të zbuluar kundërshtarët

Shkruar nga Newsbomb
Gazetari zbulon skemën, si grupet kriminale përdoronin vajzat si
Foto ilustruese

Operacioni i SPAK që goditi 7 grupe kriminale dhe lëshoi 50 urdhër-arreste, vijon të jetë temë diskutimi në studio televizive.

Në lidhje më këtë megaoperacion ka folur edhe gazetari Ermal Vija, i cili ka thënë se grupet kriminale përdoronin e vajzat si “karrem”, për t’u afruar me kundërshtarët.

Ai tha se nëpërmjet këtyre vajzave, më të cilat komunikonin në “Sky dhe Enchro Chat” , mësonin vendodhjen dhe kështu lokalizonin kundërshtarin e tyre.

“Rezulton se grupet kriminale kryesisht ofrojnë te kundërshtarët e tyre edhe vajza, që ua ofrojnë këtyre personave që t’i kenë në tavolinë dhe t’i shoqërojnë për të bërë të mundur lokalizmin e tyre dhe më pas me këto vajza flasim përmes aplikacioneve SKY dhe Encro Chat , për të mos rënë në sy që i kanë çuar në formë karremi”, tha ai për “Real Story” në “Abc neës”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese