Hapësire reklamuese

Aktualitet

Gabimi i mjekëve fatal për 43-vjeçaren, i riu i dëshpëruar apel shqiptarëve: Më ndihmoni të shpëtoj mamin

Shkruar nga Newsbomb
Gabimi i mjekëve fatal për 43-vjeçaren, i riu i
Esmeralda Doku

Një pakujdesi e mjekëve po i rrezikon jetën 43-vjeçares Esmeralda Doku. Djali i saj, Julio Doku, po kërkon ndihmë i dëshpëruar për shpëtimin e nënës së tij.

I riu ka bërë me dije se prej një kohe të gjatë e ëma është duke u përballur me një sëmundje e cila i ka ardhur si pasojë e një gabimi tragjik të bluzave të bardha. Sipas Julios, mjekët përdorën te 43-vjeçarja një shiringë të pasterilizuar, e përdorur më herët te një tjetër pacient.

Si pasojë Esmeralda Doku mori një sëmundje të rëndë dhe aktualisht ka nevojë për një procedurë TIPS (Shunt Transjugular Intrahepatic Portosistemik) dhe një transplant të mëlçisë i cili mund të bëhet në Itali.

Për këtë arsye Julio u ka bërë apel shqiptarëve që ta ndihmojnë të shpëtojë nënën e tij, pasi trajtimi është tepër i kushtueshëm dhe familja e tij nuk mund ta përballojë ekonomikisht. (Kontribuoni këtu)

LINKU KU MUND TË KONTRIBUONI NË GOFUNDME:

Gabimi i mjekëve fatal për 43-vjeçaren, i riu i

 “Përshëndetje të gjithëve, Unë quhem Julio Doku dhe po shkruaj sot për të kërkuar ndihmën tuaj për të shpëtuar nënën time, Esmeralda Doku, e cila është 43 vjeç. Ne kemi vuajtur për një kohë të gjatë me sëmundjen e saj të vazhdueshme. Fatkeqësisht, për shkak të një gabimi tragjik nga mjekët, të cilët përdorën një shiringë të pasterilizuar, ajo mori një sëmundje të rëndë nga një pacient tjetër. Deri më tani, kemi arritur të përballojmë trajtimet e saj, por kemi arritur në një pikë ku kemi nevojë urgjente për ndihmë.

 Nëna ime ka nevojë për një procedurë TIPS (Shunt Transjugular Intrahepatic Portosistemik) dhe një transplant të mëlçisë. Këto janë procedura mjekësore kritike që ne thjesht nuk mund t'i përballojmë më vetë. Vendi më i afërt dhe më i përballueshëm për këtë trajtim jetësor është në Itali. Situata është kritike dhe koha po mbaron. Çdo minutë ka rëndësi dhe ne ju lutemi për ndihmën tuaj. Edhe donacioni më i vogël, vetëm 1 euro, mund të bëjë një ndryshim të madh.

 Ju lutemi, merrni parasysh të dhuroni dhe të ndani këtë fushatë me miqtë dhe familjen tuaj. Mbështetja juaj mund të na ndihmojë të japim nënës time mundësinë për të jetuar dhe për të vazhduar të jetë zemra e familjes sonë. Jemi përjetësisht mirënjohës për çdo ndihmë që mund të ofroni”, shkruan i riu.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese