Hapësire reklamuese

Aktualitet

Fundjava me vranësira dhe orë me diell, në disa zona do ketë reshje

Shkruar nga Newsbomb

Fundjava me vranësira dhe orë me diell, në disa zona do ketë

Kjo fundjavë që ka nisur pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme, megjithatë nuk përjashtohen dhe reshje sporadike shiu.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në orët e mesditës përgjatë relieveve malore në verilindje-juglindje do të pasohen nga reshje lokale shiu.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek. 

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak raporton se valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese