Hapësire reklamuese

Aktualitet

Fshehu drogë në çorape, dënohet me 3 vite burg shqiptari në Angli

Shkruar nga Newsbomb
Fshehu drogë në çorape, dënohet me 3 vite burg shqiptari
Ne foto: Elis Kola

Një shqiptar që tregtonte kokainë është dënuar me 3 vite heqje lirie në Angli.

Policia iu afrua Elis Kolës, i cili kishte parkuar në makinën e tij në rrugën Herbert në Kembrixh, më 9 mars të vitit të kaluar (2023), pasi e dyshoi se ishte i përfshirë në trafik droge.

39 vjeçari pranoi se kishte drogë dhe oficerët gjetën 22 mbështjellje kokaine me vlerë më shumë se 1100 £ të fshehura në një çorape në derë.

Në Gjykatën e Kurorës të Peterborough të mërkurën (22 maj), Kola u dënua me tre vjet burg pasi u shpall fajtor për posedim me qëllim të furnizimit me kokainë.

Detektivi Lauren Skinner, i cili hetoi, tha: "Ne do të vazhdojmë të prishim dhe çmontojmë aktivitetet e tregtarëve të drogës që sjellin krime të lidhura, përfshirë dhunën, vjedhjet dhe vjedhjet në Kembrixh".

Fshehu drogë në çorape, dënohet me 3 vite burg shqiptari

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese