Hapësire reklamuese

Aktualitet

Fluks në Kapshticë, shqiptarët kthehen në vendlindje për Pashkët Ortodokse

Shkruar nga Newsbomb
Fluks në Kapshticë, shqiptarët kthehen në vendlindje
Foto ilustruese

Festat e Pashkëve Ortodokse ka bërë që shqiptarët që jetojnë në Greqi të kthehen në vendlindje për pushime.

Kthimi i shqiptarëve në vendlindje për pashkët ka bërë që në doganën e Kapshticës të krijohet fluks.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit nga kjo pikë kalimi janë regjistruar një numër i madh në hyrje prej 6258 shtetas dhe një numër më i vogël në dalje prej 2480 shtetas.

Për të shmangur radhët palët po punojnë me sportele të alternuara sipas fluksit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese