Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Ferri në tokë”, temperaturat në vend priten të shkojnë deri në 44°C

Shkruar nga Newsbomb
“Ferri në tokë”, temperaturat në vend priten të
Foto ilustruese

Vendi jonë prej disa ditësh është prekur nga temperaturat ekstreme të larta. Ditën e djeshme termometri regjistroi vlerën 40 gradë në qytetin e Elbasanit.

Sot pritet një rritje e mëtejshme e temperaturave, të cilat në orët e mesditës parashikohet që termometri të shkoi deri në 42 gradë celsius në zonat e ulëta.

Edhe ditët në vijim pritet që kjo valë e të nxehtit të jetë prezente mbi vendin tone. Temperaturat e larta do të na shoqërojnë deri në mesin e javës tjetër, ku ditën e hënë dhe ditën  e martë temperaturat të shkojnë deri në 44 gradë celsius.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese