Hapësire reklamuese

Aktualitet

Amerika i pret hovin Ilir Metës: Ne jemi krah Altin Dumanit dhe shqiptarëve, mbështesim SPAK!

Shkruar nga Newsbomb
Amerika i pret hovin Ilir Metës: Ne jemi krah Altin Dumanit dhe
Foto ilustruese

Ambasada e SHBA në Tiranë ka përshëndetur reagimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, e cila dënoi sulmin ndaj SPAK dhe kreut të SPAK, Altin Dumani.

Me anë të një reagimi në rrjetet sociale në “X”, ambasada shkruan se vazhdojnë të qëndrojmë në krah të shumicës dërrmuese të qytetarëve shqiptarë që mbështesin institucionet e reja të drejtësisë.

Ndër tjera shkruan se SHBA qëndron në krah të profesionistëve të drejtësisë që respektojnë ligjin dhe do të mbështesë të gjithë ata që kërkojnë t'i japin fund pandëshkueshmërisë.

Përshëndesim dënimin nga KLP të sulmeve të drejtpërdrejta dhe të tërthorta kundër SPAK-ut në ditët dhe javët e fundit. Do të vazhdojmë të qëndrojmë në krah të shumicës dërrmuese të qytetarëve shqiptarë që mbështesin institucionet e reja të drejtësisë dhe rolin kyç që ato luajnë në demokracinë e Shqipërisë.

SHBA qëndron në krah të profesionistëve të drejtësisë që respektojnë ligjin dhe do të mbështesë të gjithë ata që kërkojnë t'i japin fund pandëshkueshmërisë”, thuhet në deklaratën e SHBA.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese