Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Eskorta luksi janë modelet dhe këngëtaret”, gazetarja: Në Dubai paguhen 100 mijë euro për 3 ditë

Shkruar nga Newsbomb
“Eskorta luksi janë modelet dhe këngëtaret”,
Foto ilustruese

Pak ditë më parë gazeta zviceriane “LeCanton27” bëri një investigim, ku ku thuhej se 500 vajza shqiptare janë eskorta seksi në Dubai.

Në lidhje me këtë ka folur edhe gazetarja Aida Topalli, e cila në emisionin “GoodMorning Albanians” në Euronews Albania ha se në Dubai eskorta luksi, quhen personazhet që janë miss, këngëtare apo modele. 

Ajo u shpreh se vajzat në fjalë marrin 10 mijë euro për 24 orë dhe 100 mijë euro për 3 ditë shoqërimi në Dubai, ku përfshihen dhe shërbimet seksuale.

“Një eskortë luksi është një personazh VIP mund të jetë mis, modele, këngëtare dhe tarifa që i paguhet është shumë herë më e lartë se tarifat e vendosura nëpër faqe. Kemi dëgjuar edhe shifra 100 mijë euro për 3 ditë shoqërimi në Dubai. Po shikoja faqen eurogirls ku kishim edhe pafund vajza eskorta, kryesisht kishte ruse dhe ukrainase, shqiptare nuk pashë në atë faqe.

Në Dubai shifrat vararionin nga 700 euro për 30 minuta shërbim seksual, deri në 10 mijë euro për 24 orë, që t’i shoqërojnë dhe ofrojnë shërbime seksi”, tha Topalli

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese