Hapësire reklamuese

Aktualitet

EKSKLUZIVE/ Kryeministri grek kthen "reston", Kyriakos Mitsotakis vjen në Himarë

Shkruar nga Newsbomb
EKSKLUZIVE/ Kryeministri grek kthen "reston", Kyriakos Mitsotakis vjen
Kyriakos Mitsotakis

Kyriakos Mitsotakis do të vijë në Shqipëri. Burime të besueshme tregojnë për Newsbomb.al që kryeministri grek ka vendosur të vijë në Himarë në datën 31 maj.

Në një kohë kur e gjithë Greqia dhe Diaspora po flasin për takimin e Edi Ramës në Athinë, Mitsotakis me sa duket ka vendosur të kthejë "reston".

Të njëjtat burime tregojnë se i pari i qeverisë greke e ka përcaktuar në agjendë takimin e tij në Himarë në fund të këtij muaji.

Vizita në Himarë vjen teksa Mitostakis ka vendosur në listën e partisë “Demokracia e re”, kandidat për eurodeputet, Fredi Belerin, i cili prej një viti ndodhet në qeli.

Në vijim priten detaje të reja rreth takimit në Himarë, qyteti që "vlon" pasi kryebashkiaku i zgjedhur Fredi Beleri është dënuar me 2 vite burg për korrupsion në zgjedhje.

Kujtojmë që takimi i Edi Ramës në pallatin e sportit në "Galatsi" ishte kryefjalë e gjithë mediave greke, ku morën pjesë shqiptarë nga e gjithë Diaspora.

Shumë politikanë grekë e quajtën si provokim takimin e Ramës në Athinë më 12 Maj, pasi përkonte me 1 vjetorin e arrestimi të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Bleri.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese