Hapësire reklamuese

Aktualitet

E transferuan nga Peqini në Burrel, i burgosuri 13 ditë në grevë urie, dërgohet me urgjencë në spital

Shkruar nga Newsbomb
E transferuan nga Peqini në Burrel, i burgosuri 13 ditë në
Foto ilustruese

I burgosuri Vladimir Hoxhaj prej 13 ditësh ndodhet në grevë urie. Shkak për këtë grevë është bërë transferimi i tij nga burgu i Reçit në burgun e sigurisë së lartë në Burrel.

Burime për gazetarin Enver Doçi bëjnë me dije se gjendja shëndetësore e Hoxhajt u rëndua mbrëmjen e djeshme dhe për këtë arsye ai u dërgua me urgjencë në spitalin e Burrelit.

Deri më tani nuk dihet gjendja shëndetësore e këtij shtetasi, ndërsa pa çka se në spital ai s’po tërhiqet nga greva e tij e urisë.

Gjithashtu, i burgosuri i ka dërguar një letër gazetarit Doçi ku dhe i kërkon që t’i bëjë publike ankesat e tij.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese