Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Do të derdhet gjaku i mësuesve”, mesazhi kërcënues që ngriti alarmin në shkollat e Tiranës

Shkruar nga Newsbomb
“Do të derdhet gjaku i mësuesve”, mesazhi
Foto ilustruese

Alarmi është ngritur mëngjesin e sotëm në të gjithë shkollat e Tiranës, pasi janë marrë mesazhe kërcënuese për bomba.

Bëhet me dije se mëngjesin e sotëm në e-mail e Policisë së Shtetit ka mbërritur një mesazh, ku jepej alarmi për bomba në disa shkolla.

Pa përmendur emra shkolle specifikisht, duket se një grup radikal ekstremist, ku përmendet emri "Allah”, kanë dërguar një mesazh kërcënues, ku thuhej se "gjaku i mësuesve do derdhej në shkolla".

Menjëherë  policia ka marrë masa në çdo shkollë, ndërsa ka rezultuar se alarmi ishte fals, dhe mësimi ka vijuar normalisht.

Policia e Shtetit ka nisur hetimet për të identifikuar personat që fshihen pas atij e-maili kërcënues.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese