Hapësire reklamuese

Aktualitet

Do shiste 2 mijë fara kanabisi, arrestohet 47-vjeçari në Vaun e Dejës

Shkruar nga Newsbomb
Do shiste 2 mijë fara kanabisi, arrestohet 47-vjeçari në Vaun e
Momenti arrestimit

Një 47-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Vaun e Dejës, pasi se do shiste fara kanabisi me synik kultivimin e tyre.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi Ton (T.) Marku, 47 vjeç, banues në Gjirokastër. Nga kontrolli fizik, shërbimet e Policisë i gjetën këtij shtetasi, 2000 fara cannabisi, të cilat synonte t’i shiste me qëllim kultivimin.

Njoftimi i plotë i Vaut të Dejës:

Operacione policore të njëpasnjëshme për të parandaluar dhe goditur që në fazë fillestare, tentativat për kultivim të bimëve narkotike.

Si rezultat i një hetimi disajavor, finalizohet operacioni policor i koduar "First step". Sekuestrohen 2000 fara cannabisi.

Kapet në flagrancë dhe vihet në pranga poseduesi i farave, i cili synonte t’i shiste ato, me qëllim kultivimin.

Si rezultat i një hetimi proaktiv, të ndjekur për disa javë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Shkodrës, pas informacioneve nga inteligjenca policore, për goditjen e një rasti të posedimit të farave të cannabisit që do të shiteshin me qëllim kultivimin, shërbimet e Komisariatit të Policisë Vau i Dejës finalizuan operacionin policor të koduar "First step".

Gjatë operacionit u kap në flagrancë dhe u vu në pranga shtetasi T. (T.) M., 47 vjeç, banues në Gjirokastër.

Nga kontrolli fizik, shërbimet e Policisë i gjetën këtij shtetasi, 2000 fara cannabisi, të cilat synonte t’i shiste me qëllim kultivimin.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese