Hapësire reklamuese

Aktualitet

Diell dhe temperatura deri në 34°C, mësoni si do të jetë moti sot                                                                                                               

Shkruar nga Newsbomb
Diell dhe temperatura deri në 34°C, mësoni si do të jetë
Moti/ Foto ilustruese

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të territorit e  vranësira pritet të jenë të pakta në orët e mesditës përgjatë relieveve malore. Në juglindje vranësirat përgjatë maleve do të pasohen nga reshje lokale shiu.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i veriut  me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare. 

Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë. 

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 13 deri 31°C  

në zonat e ulëta 14 deri 34°C  

 në zonat bregdetare 18 deri 32°C

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese