Hapësire reklamuese

Aktualitet

Dhunoi xhaxhain e tij, arrestohet i riu nga Mati, gjatë kontrollit në banesë ju gjetën edhe sasi municioni ushtarak

Shkruar nga Newsbomb
Dhunoi xhaxhain e tij, arrestohet i riu nga Mati, gjatë kontrollit në
Pamje nga sasia e municionit ushtarak të gjetur në banesën e 20 vjeçarit në Mat

Një i ri nga Mati është arrestuar në flagrancë nga policia, pasi akuzohet se ka dhunuar xhaxhain e tij. Ngjarja ka ndodhur, mbrëmjen e djeshme, në fshatin Drita të rrethit Baz, ku 20- vjeçari me iniciale K.K ka rrahur për motive të dobëta xhaxhain e tij 58 vjeç.

Gjatë kontollit nga forcat policore në banesën e të riut  janë gjetur të fshehura sasi municioni ushatrake, që përfshinin 34 copë fishek, 2 granata, 8 ndezëse granatash, 1 qytë dhe 1 krëhër arme.

Këto materiale janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, ndërsa materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë:

Mat/Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i një konflikti në familje, që mund të kishte pasoja të rënda për jetën.

Për motive të dobëta, dhunoi xhaxhain e tij,  ndërhyrja e menjëhershme e Policisë, bëri të mundur arrestimin në flagrancë të 20-vjeçarit.

Në banesën e 20-vjeçarit, shërbimet e policisë gjetën dhe  sekuestruan 34 copë fishek, 2 granata, 8 ndezëse granatash, 1 qytë dhe 1 krëhër arme.

Menjëherë pas njoftimit se rreth orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme, në fshatin Drita,  për motive të dobëta, një 20-vjeçar po dhunonte xhaxhain e tij shtetasin P.K., 58 vjeç, shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat,  shkuan menjëherë në vendngjarje.

Si rezultat i ndërhyrjes së menjëhershme,  u bë e mundur përshkallëzimi i mëtejshëm i këtij konflikti, si dhe arrestimi i autorit të dyshuar, shtetasit K.K., 20 vjeç, banues në fshatin Drita, Mat.

Gjatë kontrollit të banesës së 20-vjeçarit, iu gjetën të fshehura dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 34 copë fishek, 2 granata, 8 ndezëse granatash, 1 qytë dhe 1 krëhër arme.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese