Hapësire reklamuese

Aktualitet

Detaje nga ngjarja në Shkodër, ja kush është 24-vjeçari që mbeti i plagosur sot

Shkruar nga Newsbomb
Detaje nga ngjarja në Shkodër, ja kush është
Foto ilustruese

Policia e Shkodrës ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur pasditen e kësaj të shtune në lagjen “Salo Halili” të këtij qyteti, ku një 24-vjeçar mbeti i plagosur.

I plagosuri është identifikuar si Jaser Osmani, i cili po merr ndihmën mjekësore në spitalin e qytetit dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Të shtënat me armë janë regjistruar pas një konflikti të çastit mes 24-vjeçarit dhe autorit, i cili menjëherë pas ngjarjes është larguar në drejtim të paditur.

Shërbimet e policisë kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për kapjen e autorit.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 16:00, në lagjen Salo Halili, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit është plagosur  në kofshë  me armë zjarri pistoletë shtetasi J. O., 24 vjeç, i cili  po merr ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal të Shkodrës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe vijojnë kontrollet për kapjen e autorit.

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese