Hapësire reklamuese

Aktualitet

Ambasadori i Shqipërisë në takim me Mbretin Charls III: Entuziast për të vizituar Butrintin dhe Alpet Shqiptare

Shkruar nga Newsbomb
Ambasadori i Shqipërisë në takim me Mbretin Charls III: Entuziast
Ambasadori i Shqipërisë në Britaninë e Madhe, Uran Ferizi dhe Mbreti Charls III

Ambasadori i Shqipërisë në Britaninë e Madhe, Uran Ferizi ka zhvilluar një takim me Mbretin Charls III në pallatin mbretëror, Buckingham për të dorëzuar kredencialet e emërimit të tij si përfaqësues diplomatik në këtë vend.

Gjatë këtij takimi, ambasadori Ferizi shprehet se kanë diskutuar mbi marrëdhëniet diplomatike midis vendeve dhe mbështetjen e pakushtëzuar të Shqipërisë krah Britanisë, ndërsa shton se e ka ftuar atë që të zhvillojë një vizitë në vendin tonë.

Ambasadori i Shqipërisë në takim me Mbretin Charls III: Entuziast
 

Nisur nga deklarata e tij, Ferizi thotë se Mbreti Charls III është treguar shumë entuziast, sidomos për të vizituar Parkun Kombëtar të Butrintit si dhe Alpet Shqiptare në veri.

Mbreti Charles me lavdëroi për arritjet akademike. I thashë mbretit qe përfaqësoja Shqipërinë, por dhe shqiptarët në Britani, ku plot nga ata janë po aq të suksesshëm, në mos më shumë. I tregojmë se jemi një popull krenar, dhe aleat besnik i Britanisë.

I përcolla dëshirën e shtetit shqiptar dhe shqiptarëve që ai të vizitojë Shqipërinë. U tregua shume entuziast, sidomos për të vizituar Butrintin dhe Alpet shqiptare”,- tha ambasadori i Shqipërisë, Uran Ferizi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese