Hapësire reklamuese

Aktualitet

Altea Lumani, nxënësja shqiptare fiton çmimin e parë në Florida për fjalimin më të bukur motivues

Shkruar nga Newsbomb
Altea Lumani, nxënësja shqiptare fiton çmimin e parë
Altea Lumani në Florida

Altea Lumani, një 18-vjeçarë nga Shqipëria është zgjedhur nxënësja me fjalimin më motivues në Florida. Altea Lumani, vajza nga Kolonja e cila prej disa vitesh jeton në Florida ka fituar vendin e parë mes 7 konkurrentëve të tjerë në shkollën ku ajo studion, si nxënësja me fjalimin e mbajtur më bukur.

Fjalim i cili duhet të ishte motivues për jetën dhe të përcillte një mesazh të fortë për studentët që do
nisnin një kapitull të ri të jetës.

Ka qenë gazetari Blendi Fevziu i cili ka ndarë videon me fjalimin motivues të 18-vjeçares shqiptare, ndërsa shkruan se deri në klasën e 6-të, Altea Lumani ishte nxënëse në shkollën “Naim Frashëri” në Tiranë dhe më pas u shpërngul në Florida me familjen.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese