Hapësire reklamuese

Aktualitet

Aksident në aksin Korçë-Bilisht, dy të plagosur

Shkruar nga Newsbomb
Aksident në aksin Korçë-Bilisht, dy të plagosur
Foto ilustruese

Një aksident ka ndodhur këtë të dielë në aksin Korçë-Bilisht. Sipas njoftimit të Policisë mësohet se shtetasi me ininciale A.M, duke drejtuar automjetin tip “ Ford”  dyshohet se ka humbur kontrollin dhe mjeti ka përfunduar jashtë rruge.

Si pasojë ka mbetur i plagosur shoferi si dhe pasagjeri të cilët janë dërguar për mjekin në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendin en gjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të aksidentit.

 “Mesditën e sotme, në aksin rrugor “Korçë-Bilisht”, shtetasi A. M., duke drejtuar automjetin tip “Ford”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe automjeti ka dalë nga rruga. Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe pasagjeri I. M., të cilët u dërguan për mjekim në spital”, njofton policia.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese