Hapësire reklamuese

Aktualitet

41 vite në shërbim të qytetarëve, del në pension me nderime nënkomisari Ernest Marku

Shkruar nga Newsbomb
41 vite në shërbim të qytetarëve, del në pension me
Ernest Marku

Me nderimet më të larta, kështu e ka përmbyllur eksperiencën 45-vjeçare nënkomisari, Ernest Marku.

Pas vitesh punë i veshur me uniformën e Policisë së Shtetit, Marku ka dalë në pension ku dhe është nderuar nga kolegët e tij me certefikatën e karrierës.

Ka qenë Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, Edmond Sulaj, i cili i dorëzoi Markut, certefikatën e karrierës, akorduar nga Drejtori i Përgjithëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

Gjatë fjalës së tij, Sulaj duke i uruar pension të mbarë Markut e falënderoi që përgjatë gjithë këtyre viteve i ka qëndruar besnik punës së tij dhe asnjëherë nuk ka hequr dorë nga ky mision kaq fisnik.

41 vite në shërbim të qytetarëve, del në pension me
Ernest Marku dhe drejtori i Policise se Shkodres

 “Të rrugëtosh për 45 vjet në rrugën e mbushur plot sifida, sakrifica e rreziqe, dhe të arrish në fund duke e mbyllur këtë rrugëtim të vlerësuar me certifikatën e karrierës, besoj se nuk ka pasaportë krenarie më të mirë për ju, familjen tuaj dhe për ne familjen e madhe të Policisë së Shtetit”, tha Sulaj ndër të tjera.

Nënkomisar Ernest Marku ka falënderuar Drejtorin e DVP Shkodër dhe nëpërmjet tij Drejtorin e Pergjithshëm të Policisë së Shtetit, për vlerësimin me certifikatë, si dhe kolegët e tij, me të cilët për 45 vjet ka punuar me përkushtim, ndershmëri dhe sakrificë, për garantimin e rendit dhe sigurisë dhe për t’iu shërbyer qytetarëve.

41 vite në shërbim të qytetarëve, del në pension me

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese