Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Aktualitet

Nënë e dy fëmijëve, humb jetën papritur infermierja e QSUT në Tiranë (EMRI)

Ditën e sotme një infermiere që punonte në QSUT ka ndërruar jetë. Lajmin e ka bërë të ditur Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë me...

Aksident në Elbasan, makina përplaset me motorin, një i plagosur rëndë

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një nga rrugët kryesore të qytetit të Elbasanit, në afërsi të Parkut “Rinia”. Sipas burimeve zyrtare një...

Pamje të frikshme, njerëzit “tmerrohen” në dalje të tunelit të Elbasanit (VIDEO)

Një makinë u përfshi nga flakët mbrëmjen e sotme, teksa nuk dihet nëse ka persona të lënduar. Ngjarja ka ndodhur në dalje të tunelit...

Qëllohet me lopatë në kokë drejtori i Shërbimeve Publike në Gjirokastër, zbulohet arsyeja (EMRAT)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Gjirokastër. Shtetasi Seit Rondo, drejtori i Agjencisë së shërbimeve publike në Bashki, është konfliktuar me shtetasin...

Pandemia drejt fundit? Vetëm 78 raste aktive në vendin tonë, kush janë dy qarqet që nuk kanë asnjë të infektuar

Prej javësh shifrat e infektimeve me COVID-19 në vendin tonë janë shumë të ulëta, ndërsa fatmirësisht ka patur shumë pak viktima nga pandemia. Në Shqipëri...

Mero Baze komenton vendimin e “Kushtetueses” për zgjedhjet e 30 qershorit: Komisioni i Venecias e ka dhënë një vendim, gjyqtarët ose janë injorantë, ose...

Gjykata Kushtetuese vendosi që t’i drejtohej Komisionit të Venecias përsa i përket kërkesës së kryebashkiakes së Shkodrës Voltana Ademi, e cila kërkoi që zgjedhjet...

Lajmi i MIRË për AMARIN, bebja prematurë fiton betejën pas shumë ditësh në terapi intensive (FOTO)

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë, për foshnjën e lindur prematurë (lindje para kohe) në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë", Amarin, i...

Yuri Kim këshillon udhëhëqësit e rinj: Nxisni ndryshimin për një të ardhme të begatë për veten dhe vendin tuaj

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe Ambasadori i BE, Luigi Soreca u takuan në Shtëpinë e Evropës, me anëtarët e Këshillit Rinor...

Përplasen “kokë më kokë” mjetet në aksin Shkodër-Koplik, plagosen rëndë dy shoferët, nisen me urgjencë në spital (FOTO)

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Shkodër-Koplik. Mësohet se dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë kanë mbetur të...

6 kompanitë e para nuk plotësonin dokumentacionin, rihapet tenderi MILIONA EURO për ndërtimin e tunelit të Llogarasë, ja kur do të fillojnë punimet

Qeveria ka rihapur tenderin ndërkombëtar për ndërtimin e Tunelit të Llogarasë, një mega-projekt me investim gjigand. Në mars të 2021 qeveria e anuloi tenderin...

Lajmet e fundit