Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Aktorja e ‘Shtëpiakeve të Dëshpëruara’ nuk ia hedh dot me gjobë, nis dënimin në burgun federal të Kalifornisë (SKANDALI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

9eafe37aa1796ab60abee388fca6f383 scaled

Ndonëse mediat raportuan javë më parë se aktorja e serialit ‘Shtëpiake të Dëshpëruara’ Felicity Huffman do të paguante një gjobë prej 30.000 dollarësh për skandalin ku ishte përfshirë, duket se kjo situtë nuk ka kaluar me aq. Gjykata ka vendosur ta dënojë me dy javë burg.

Ndërkohë mësohet se prej ditës së djeshme, Huffman ka nisur të vuajë dënimin në një burg federal të Kalifornisë.

Një muaj më parë doli në dritë skandali i aktores, ku  pranoi se pagoi 15.000 dollarë që përgjigjet e provimit të vajzës së saj për pranimin në kolegj të korrigjoheshin fshehurazi në vitin 2017.

Bashkë me të janë akuzuar edhe 50 prindër të tjerë, mes të cilëve ishte dhe një tjetër aktore e famshme, Lori Loughlin, që ka luajtur në serialin e famshëm “Fuller House”.

190913140254-02-felicity-huffman-court-arrival-0913-exlarge-169.jpg

felicity-huffman-jail-prison-sentence.jpg

Më shumë

spot_img