Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
32 °
Mar
30 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Aktorja e famshme Sharon Stone trondit me rrëfimin: Kam abortuar 9 fëmijë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktorja e famshme e hollivudit, Sharon Stone, ka rrëfyer disa momente tronditëse në jetën e saj. Ajo ka thënë se ka pësuar 9 aborte gjatë gjithë jetës.  

64-vjeçarja bëri një koment në një postim të revistës People, ku shfaqej Peta Murgatroyd, e cila kohët e fundit foli për dështimin e shtatzënisë, ndërsa bashkëshorti i saj, Maks Chmerkovskiy, ishte në Ukrainë.

albsig

“Ne, si femra nuk kemi një forum për të diskutuar thellësinë e kësaj humbjeje. Kam humbur 9 fëmijë nga aborti. Nuk është gjë e vogël, fizikisht apo emocionalisht, por ne jemi krijuar që të ndiejmë se është diçka që duhet përballuar vetëm dhe fshehurazi me një lloj ndjesie dështimi. Në vend që të marrim dhembshurinë, ndjeshmërinë dhe shërimin aq shumë të nevojshëm, për të cilin kemi nevojë. Shëndeti dhe mirëqenia e femrës, e lënë në kujdesin e ideologjisë mashkullore, në rastin më të mirë është bërë e dobët, në fakt injorante dhe e dhunshme.”, tha Stone, e cila ka birësuar tre djem.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img